-85%

SAMSUNG S25 Ultra 5G (Titanium Black, 512 GB) (12 GB RAM)
| Brand | Samsung |
| Operating System | Android 15.0 |
| RAM Memory Installed Size | 12 GB |
| CPU Model | Snapdragon |
| CPU Speed | 3.36E+3 MHz |
Description
Additional Information
| ASIN | B0DSKL9MQ8 |
|---|---|
| Customer Reviews |
4.3 out of 5 stars |
| Best Sellers Rank | #2,368 in Electronics (See Top 100 in Electronics) #246 in Smartphones |
| Date First Available | 22 January 2025 |
| Manufacturer | Samsung, Samsung India Electronics Pvt ltd, 6th Floor , DLF Centre, Sansad Marg, New Delhi - 110001 . Email id: support.india@samsung.com |
| Packer | Samsung India Electronics Pvt. Ltd., 6th Floor, DLF Centre, Sansad Marg, New Delhi – 110001 Email us at: support.india@samsung.com |
| Importer | Samsung India Electronics Pvt. Ltd., 6th Floor, DLF Centre, Sansad Marg, New Delhi – 110001 Email us at: support.india@samsung.com |
| Item Dimensions LxWxH | 8 x 78 x 163 Millimeters |
| Net Quantity | 1 Count |
| Generic Name | Smartphone |






Brilliant
Go for it..
Just wow!
Overall Excellent phone
just wow!
Excellent Mobile, Great Performance and AI experience. Loved camera, UI and Screen.
Please install samsung screen guard otherwise finger print will not work.
Pretty good
Earlier I was planning to buy S24 ultra. After good deal I bought this one. Butter smooth performance. Excellent display. Only concern is battery.
Great product to have
S25 ultra phone really marvelous and one of finest phone.. Everything is awesome of this smart phone..AL is mind blowing
Wonderful
THIS IS MY FIRST ULTRA PHONE AFTER USING FOR SOME DAYS MY FIRST IMPRESSION IS JUST WOW. CAMERA IS OUTSTANDING, DISPLAY IS CRISP AND ANTI REFLECTING COATING IS ADDING MORE FLAVOURS TO ITS DISPLAY.BUILD OF THIS FONE IS SUPERB. BATTERY IS UPTO THE MARK EASILY GIVE ONE DAY WITH MODERATETO HEAVY USE. PERFORMANCE IS TOP NOTCH 👌 AI IS AMAZING🔥. ONE UI7.0 IS THE BEST👍
Excellent
Top notch quality 👌
Full satisfied…….
Terrific
Excellent Product…I just loved it ❤️
Brilliant
The bar is set for 2025, absolute beast.
Early birthday gift.
Thank you wife.
Highly recommended
Best in the comparison of ios.
I recommend S25 Ultra not 16 Pro.
Great product
Awesome 👌
Fabulous!
What marvel phone Samsung has made! 🤩 Absolutely stunning, amazing screen, camera, battery life, and what not. The best part? AI! 🚀 It’s something Apple hasn’t achieved yet. Samsung is on another level
Great product
Beast. Display is superb. Performance fast.
Pretty good
From a visual perspective, the S24 Ultra appears to be more premium. However, in terms of performance, it surpasses the S24 Ultra.
Worth every penny
Excellent performance
Stunning display
Impressive camera
Long lasting battery
Premium design
And Enhanced AI features
Overall the Samsung Galaxy S25 Ultra will be top tier flagship smartphone of 2025.
Worth every penny
Excellent performance
Stunning display
Impressive camera
Long lasting battery
Premium design
And Enhanced AI features
Overall the Samsung Galaxy S25 Ultra will be top tier flagship smartphone of 2025.
Good quality.