-87%

Samsung 189 cm (75 inches) 4K Ultra HD Smart Neo QLED TV QA75QN90CAKXXL (Carbon Silver)
| Screen Size | 75 Inches |
| Brand | Samsung |
| Display Technology | Neo QLED |
| Resolution | 4K |
| Refresh Rate | 100 Hz |
| Special Feature | Smart TV Features : Built-in Voice Assistant, Far-Field Voice Interaction | Supported apps: Netflix, Prime Video, YouTube, etc., Screen mirroring, Universal Guide, Media Home, Tap View, Mobile Camera Support, Music Wall, AI Speaker, Easy Setup, App Casting, Wireless DeX, SmartThings, Smart Hub, IoT Sensor, Web Browser |
| Included Components | 1N LED TV, 1N Power Cord, 1N Remote Control, 2N Stand-Top, 1N OC,1 User Manual |
| Connectivity Technology | Bluetooth, Wi-Fi, USB, HDMI |
| Product Dimensions | 2.7D x 167W x 95.7H Centimeters |
| Supported Internet Services | Netflix, Prime Video, SonyLiv, Hotstar, YouTube |
Description
- Resolution : QLED | 4K Ultra HD (3840 x 2160) | Refresh Rate : 120 Hertz
- Connectivity : 4 HDMI ports to connect set top box or gaming console | 2 USB ports to connect hard drives or other USB devices | Ethernet | Wi-fi | Bluetooth
- Sound: 60W Output- 4.2.2CH | Powerful Speakers with Dolby Atmos | Q-Symphony | Woofer | Active Voice Amplifier | OTS+ | Adaptive Sound+ | Dual Audio Support (Bluetooth) | Buds Auto Switch
- Smart TV Features : Built-in Voice Assistant | Far-Field Voice Interaction | Supported apps: Netflix, Prime Video, YouTube, etc. |Screen mirroring |Universal Guide |Media Home | Tap View | Mobile Camera Support | Music Wall |AI Speaker |Easy Setup | App Casting | Wireless DeX | SmartThings | Smart Hub | IoT Sensor |Web Browser
- Display : 4K Ultra HD Smart Neo QLED Panel | Neural Quantum Processor 4K | 100% Colour Volume with Quantum Dot | Neo Quantum HDR+ | Quantum Matrix Technology | Ultra Viewing Angle | Ultimate UHD Dimming | 4 Bezel-less | AI Upscale | Auto HDR Remastering | Motion Xcelerator Turbo+ | Real Depth Enhancer | Filmmaker Mode
Additional information
| Weight | 50 g |
|---|










There are no reviews yet.