-81%

Sony Bravia 126 cm (48 inches) 4K Ultra HD Smart LED Google TV KD-48X80L (Black)
| Screen Size | 48 Inches |
| Brand | Sony |
| Display Technology | LED |
| Resolution | 4K |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Special Feature | Google TV, Watchlist, Voice Search, Google Play, Chromecast, Netflix, Amazon Prime Video, Additional Features: Apple Airplay, Apple Homekit, Alexa |
| Included Components | 1 LED TV, 1 AC Power Cord, 1 Remote Control, 1 Table-Top Stand, 1 User Manual, 2 AAA Batteries |
| Connectivity Technology | Wi-Fi, USB, Ethernet, HDMI |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Product Dimensions | 7D x 111.9W x 64.9H Centimeters |
Description
- Resolution: 4K Ultra HD (3840 x 2160) | Refresh Rate: 60 Hertz | 178 Degree wide viewing angle
- Connectivity: 4 HDMI ports to connect set top box, gaming console | 2 USB ports to connect hard drives and other USB devices
- Sound : 20 Watts Output | Acoustic Multic-Audio | Sound Positioning Tweeters | X Balanced Speakers | Dolby Atmos | Ambient Optimization | Voice Zoom5
- Smart TV Features: Google TV | Watchlist | Ok Google | Google Play | Chromecast | Built In Mic | BRAVIA CAM Support | Variable Refresh Rate & Auto Low Latency Mode | Additional Features: Apple Airplay | Apple Homekit |Alexa | Gesture Control
- Display : 4K HDR Processor X1 | 4K HDR | Triluminos Pro| Dolby Vision | 4K X Reality Pro | Motion Flow XR200 | ALLM (Auto Low Latency Mode)
- Warranty Information: 1 year comprehensive warranty on product provided by the brand from the date of purchase








There are no reviews yet.