-90%

Sony BRAVIA 8 Series 164 cm (65 inches) 4K Ultra HD AI Smart OLED Google TV K-65XR80 (Black)
| Screen Size | 65 Inches |
| Brand | Sony |
| Display Technology | OLED |
| Resolution | 4K |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| Special Feature | Smart TV Features: Google TV | Watchlist | Google Assistance | Chromecast | Built In Mic | Game menu | ALLM/VRR/eARC (HDMI 2.1 Compatible) | Additional Features: Apple Airplay | Apple Homekit | Alexa | Bravia Cam Compatibility | Gesture Contro (With Cam)Â See more |
| Included Components | 1 OLED TV, 1 Warranty Card, 1 AC Power Cord, 1 Premium Eco Remote, 1 Quick Setup Guide |
| Connectivity Technology | Wi-Fi, USB, Ethernet, HDMI |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Product Dimensions | 3.7D x 144.2W x 82.9H Centimeters |
Description
- Resolution: 4K Ultra HD (3840 x 2160) | Refresh Rate: 120 hertz | BRAVIA 8 OLED
- Connectivity: 4 HDMI ports to connect set top box, Blu Ray players, gaming console | 2 USB ports to connect hard drives and other USB devices
- Sound : 50 Watts Output | 2.1ch |Acoustic Surface Audio+ | 3D Surround Upscaling | DTS Digital Surround | DTS:X | Dolby Atmos | Ambient Optimization | Voice Zoom 3 | 2 Actuators | 1 Subwoofer
- Smart TV Features: Google TV | Watchlist | Google Assistance | Chromecast | Built In Mic | Game menu | ALLM/VRR/eARC (HDMI 2.1 Compatible) | Additional Features: Apple Airplay | Apple Homekit | Alexa | Bravia Cam Compatibility | Gesture Contro (With Cam)
- Display : OLED | XR Processor | 4K 120 | XR Contrast Booster(15) |XR Triluminos PRO | XR Clear Image | XR OLED Motion | Wide Viewing Angle
- Warranty Information: 2 year comprehensive warranty on product provided by the brand from the date of purchase








There are no reviews yet.