-88%

Sony Bravia 195 cm (77 inches) XR Series 4K Ultra HD Smart OLED Google TV XR-77A80L (Black)
| Screen Size | 77 Inches |
| Brand | Sony |
| Display Technology | OLED |
| Resolution | 4K |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| Special Feature | Google TV, Watchlist, Voice Search, Google Play, Chromecast, Netflix, Amazon Prime Video, Additional Features: Apple Airplay, Apple Homekit, Alexa |
| Included Components | 1 OLED TV, 1 AC Power Cord, 1 Remote Control, 1 Table-Top Stand, 1 User Manual, 2 AAA Batteries |
| Connectivity Technology | Wi-Fi, USB, Ethernet, HDMI |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Product Dimensions | 5.4D x 172.2W x 99.8H Centimeters |
Description
- Resolution: 4K Ultra HD (3840 x 2160) | Refresh Rate: 120 hertz | BRAVIA XR OLED;Connectivity: 4 HDMI ports to connect set top box, Blu Ray players, gaming console | 2 USB ports to connect hard drives and other USB devices
- Sound : 60 Watts Output | Acoustic Surface Audio+| 5.1 Ch - 3D Surround Upscaling | Dolby Atmos | Ambient Optimization | Voice Zoom2 | 2 Subwoofers
- Smart TV Features: Google TV, Watchlist, Ok Google, Google Play, Chromecast, Built In Mic, BRAVIA CAM Support, Variable Refresh Rate & Auto Low Latency Mode, Additional Features: Apple Airplay, Apple Homekit, Alexa, Gesture Control | Supported Apps: Netflix, Prime Video, Disney+ Hotstar, Sony Liv, Zee5, Voot, Jio Cinema & many More
- Display: OLED XR Cognitive Processor | 4K HDR | 4K 120 | XR OLED Contrast Booster|XR Clear Image | XR Triluminos pro | XR Motion Clarity; Warranty Information: 2 year comprehensive warranty on product provided by the brand from the date of purchase
- Connector Type: Hdmi, USB; Warranty Type: Onsite Warranty On Product And Manufacturing Defect Covered; Water Resistance Level: Not Water Resistant; Compatible Devices: Android Phone








There are no reviews yet.